Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čekání na dort

29. 3. 2008

ObrazekTak dneska dostanu ten slíbený dort. Mňam, už se moc těším. V týdnu panička brouzdala na internetu a hledala inspiraci. Aby byl lehký, pro pejsky zdravý, aby mi po něm nebylo těžko, nebo se po něm nepo... však víte. Já mám totiž citlivé bříško,  tak proto. Nakonec vybrala rýžový s kuřecím masem. Pak prý něco koupila, ale než jsem stačil vyčmuchat co, už to schovala (byly to ozdobné kostičky na dort a bůvolí tyčinky jako svíčka). A na mé loudění se jen smála. Prý v sobotu se dočkám. No tak čekám a nic. Už jsem se byl proběhnout na louce, pak všichni někam odešli a když se vrátili, byl oběd. Po obědě jdu přece na cvičák. Tak nevím, zapomněli všichni???!!! Mám v očích velké otazníky, ale panička se usmívá. Až se Oskárku vrátíš, bude dortík. a taky byl. A móóóc dobrý. I se svíčkou.

Tady je recept: rýže, taková ta trochu lepkavá, kuřecí masíčko (mňam), mražená zelenina, želatina, kuřecí salám, různé tvary granulek na ozdobu, bůvolí tyčinka místo svíčky.

ObrazekRýže se uvaří v kuřecím vývaru aby byla voňavá. Vše se smíchá jako rizoto a zalije se želatinou (v trošce vývaru rozpustíme čirou želatinu - možná by ani nemusela být). Promícháme, naplníme mističku a dáme do ledničky asi na hodinu a půl. Dortík vyklopíme na talíř, kolem dokola ozdobíme kuřecím salámem, různýma granulkama a doprostřed zapíchneme svíčku. Může být opravdová, ale i vyřezaná z tvrdého sýra a nebo stačí zapíchnout tyčinku z bůvolí kůže. 

Obrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář