Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak jsem zachránil dárky

24. 12. 2008

Už je to tak, vlastně jsem "hrdina", protože jsem zachránil paničku, které málem ruply nervy z toho, jak je zapomnětlivá.

Ona má jeden zlozvyk (kecá, má jich spoustu) a tím je balení dárků na poslední chvíli. A letos to nechala opravdu až na tu nejposlednější - totiž na dnešní den. Teda abych byl úplně přesný, tak na štědrý den okolo 13. hodiny. Nejdřív začala vytahovat různé věci ze své skříně - další zlozvyk - dárky zastrkuje porůznu za oblečení, pod oblečení, mezi oblečení, prostě do každého vhodného prostoru své almary. Že přitom zapomene co koupila, je docela normální :-)

Obrazek

Takže prošla celou skříň a začala vytahovat jednu věc za druhou. Nakupila to na zem, začala spokojeně balit a já jí samozřejmě asistoval. Už bylo skoro všechno zabaleno, panička spokojená, jak jí to odsejpalo, když najednou vyhrkla:"Oskare! ty tu nemáš žádné dárky!" Vyskočila a hnala se prohrabat znova skříň. Ale nic nenašla. Znova prohrabala už totálně rozhrabané oblečení, začalo lítat jedno sprosté slovo za druhým.... pak zpanikařila úplně, protože nenašla ani dárek co kupovala v pátek pro babičku.

Koukal jsem vyjeveně jak paničkou lomcuje amok a zrovna v okamžiku, kdy se chystala vyházet obsah skříně na jednu velkou hromadu ... uprostřed nadávání na svou pitomou  a děravou paměť,... se najednou zarazila a s úsměvem mi oznámila:"Oskárku, já už vím, kde jsou. Já je dala do skříně v chodbě."

Obrazek

Měl jsem ohromnou radost, že se panička směje a mohl jsem se uvrtět.   A tak jsem zachránil dárky nejen sobě. Protože kromě těch mých hraček, o kterých věděla, že je koupila a nemůže je jen najít, našla i dvě tašky plné dárků, o kterých už vůbec nevěděla, že je má :-)

A co jsem dostal? ... pískací míč v podobě chlupaté myšky s ručičkama, přetahovadlo na čištění zubů - no to mně vůbec nenadchlo a plnou tašku ňaminek. Ještě bych měl napsat, že jsem dostal nový postroj (kšíry), ale dali mi je už před Mikulášem abych se nevyvlíknul z obojku až budou práskat. No a pak 5 lítacích talířů na frisbee- to panička taky nevydržela až pod stromek :-) 

Obrazek